داروکده

سرفصل

عناوین اصلی

شماره موبایل
کلمه عبور
ورود
نام کاربری اشتباه است
جستجو
1
پنجمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا , دارو و بهداشت ایران جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران یک جایزه در سطح کشوری است که پس از ارزیابی‌های دقیق سازمان‌های متقاضی براساس مدل ملی ارزیابی کیفیت در سطوح اهتمام به کیفیت و اشتهار به کیفیت، توسط سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سازمان‌های حایز شرایط اعطاء خواهد شد .
تمامی سازمان‌ها و بنگاه‌های مجاز که در زمینه‌های تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سازمان غذا و دارو ( نظیر صنایع غذایی، آشامیدنی، دارویی، بهداشتی، پزشکی، آزمایشگاهی , داروخانه و آرایشی و ... ) فعالیت می‌نمایند، اعم از تولید کننده محصول نهایی یا مواد اولیه، خدماتی و توزیعی با مالکیت دولتی یا خصوصی می‌توانند در فرآیند این جایزه مشارکت نمایند .
این جایزه اولین جایزه تخصصی کیفیت کشور است که به استناد بند 9 مصوبه یکصد و چهارمین جلسه شورای عالی استاندارد، ایجاد گردیده است .
اولین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران در 18 اسفند 1389 برگزار گردید و پس از آن هرساله این رقابت بین متقاضیان انجام و در طی مراسمی شرکتهایی که مفتخر به دریافت جایزه ملی شده اند معرفی می گردند .
سال 1393 اولین سال حضور داروخانه های کشور در این طرح می باشد . بیش از چهل داروخانه کشور متقاضی حضور در این رقابت شدند که از این بین 17 داروخانه با ارسال مدارک و تایید آن امکان رقابت را پیدا کردند .
از این میان تنها 5 داروخانه در کشور موفق به دریافت گواهی نامه اهتمام به کیفیت شدند . داروخانه مرکزی جمالزاده نیز یکی از پنج داروخانه برگزیده می باشد که موفق به دریافت جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران در سال 1393 گردید .