داروکده

سرفصل

عناوین اصلی

شماره موبایل
کلمه عبور
ورود
نام کاربری اشتباه است
جستجو
1

مقاله

سر مقاله

موضوع مقاله

نسخه PDF
پوست
سه شنبه 2 تیر 1394
17844 بازدید

محتویات


امروزه استفاده از کرم ضدآفتاب برای خیلی ها به یک عادت تبدیل شده و آن را کار مفیدی می دانند . مخصوصا برای آن دسته از افرادی که ساعات زیادی را زیر نور آفتاب می گذرانند ؟ اما آیا با طریقه صحیح مصرف ضد آفتاب آشنا هستید ؟

 آیا از پوست خود در مقابل آفتاب نگهداری می کنید؟
آیا از پوست خود در مقابل آفتاب نگهداری می کنید؟


پنج نکته جهت استفاده از ضد آفتاب :
1- نوع پوست خود را بشناسید :
اگر رنگ پوست شما تیره است ، به طور ناخودآگاه پوستتان در مقابل نور خورشید مقاومتر است ، ولی هنوز هم به محافظت در مقابل اشعه های ماوراء بنفش خورشید نیاز دارید .
لابراتوارهای بزرگ دنیا انواع مختلفی از ضدآفتاب را به بازار عرض کرده اند تا هر کس بنا به نوع پوستی که دارد بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد . متخصصین پوست می گویند با توجه به رنگ , جنس و خصوصیات پوستتان و با مشورت مشاورین و پزشک براحتی می توانید SPF مناسب پوست خود را انتخاب کنید تا به بهترین شکل از پوست خود در مقابل این اشعه ها مراقبت کنید .

2- پیری خود را به تعویق بیندازید :
آنچه ما چین و چروک می نامیم بیشتر آسیب دیدگی پوست از اشعه های آفتاب است . بر طبق تحقیقات 90 درصد چین و چروکهای روی صورت به خاطر سن و سال و گذرزمان نیست بلکه نشانه میزان و چگونگی قرارگرفتن ما زیر نور آفتاب است . اگر امروز از پوست خود نگهداری و مراقبت کنیم ، فردا نتیجه آن را خواهیم دید .

 چین و چروک پوست بیشتر در اثر آفتاب است
چین و چروک پوست بیشتر در اثر آفتاب است


3- کیفیت ضد آفتابها :
امروزه کیفیت کرمها بهتر از گذشته است . شاید به خاطر می آورید که وقتی از کرمهای زینک اکسید استفاده می شد همیشه رد پای راه راهی از خود روی پوست باقی می گذاشت ، در حالیکه به واسطه پژوهشها و تکنولوژی جدید کرمهای ضدآفتاب با پایه زینک و آلومینومی تولید شده که ذرات آنها جذب پوست شما می شود و هیچ ردی هم از خود به جا نمی گذارند . با وجود درجه ها و انواع مختلفی از کرمهای ضدآفتاب شما می توانید مناسبترین آنها را برای پوست خود انتخاب کنید و اگر ساعات زیادی را خارج از منزل هستید ، از آنهایی استفاده کنید که مدت زمان بیشتری از پوست شما محافظت می کنند .

4 - ضد آفتاب فقط برای روزهای آفتابی نیست :
وقتی هوا ابری است ، هنوز اشعه های خورشید قوی هستند . شاید خیلی از مردم تصور کنند که در روزهای ابری یا روزهایی که نور خورشید کمتر است ، خطری پوست آنها را تهدید نمی کند و می توانند از کرم ضدآفتاب خود استفاده نکنند در حالیکه باید بدانیم اشعه UVA و اشعه UVB به سهولت از ابرها عبور می کنند و هنوز می توانند به پوست ما آسیب بزنند .

  با مرافبت از پوست خود ضرر نمیکنیم
با مرافبت از پوست خود ضرر نمیکنیم


5 - با مد به پوست خود آسیب نزنید :
اشتباه نکنید به هر حالتی که پوست خود را برنزه کنید به آن آسیب می زنید و هیچ روش کاملا بی خطری برای این کار نیست . در آینده ضررهای آن بیش از چیزی که فکر کنید شما را خواهد آزرد.


 با پوست خود مهربان باشیم
با پوست خود مهربان باشیم


منابع

منابع :
وب سایت داروکده

برچسب ها

برچسب ها :

اشتراک گذاری

به اشتراک بگذارید :