داروکده

سرفصل

عناوین اصلی

شماره موبایل
کلمه عبور
ورود
نام کاربری اشتباه است
جستجو
1

مقاله

سر مقاله

موضوع مقاله

نسخه PDF
بیماریها
یکشنبه 16 خرداد 1395
10765 بازدید

محتویات


کبد یکی از اندام های مهم بدن است و طیف وسیعی از عملکرد ها را بر عهده دارد . از اعمال کبد می توان به پالایش و ذخیره سازی خون ، ذخیره و متابولیسم کربوهیدرات ها ، پروتئین ها ، چربی ها هورمون ها و مواد شیمیایی خارجی ، تولید صفرا ، ذخیره سازی ویتامین ها و آهن و همچنین تولید فاکتور های انعقادی اشاره کرد .

وظایف کبد
وظایف کبدگیاه آرتیشو یا کنگر فرنگی با نام علمی cynara scolymus دارای ترکیبات شیمیایی شناخته شده جهت حفظ سلامت کبد و ترمیم سلول های کبدی به شمار می رود . این گیاه غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان بوده که با حفظ رادیکال های آزاد و ممانعت از اکسیداسیون و تجمع چربی ها در سلول های کبدی باعث حفاظت این عضو در برابر بیماری هایی چون کبد چرب خواهد شد .

گیاه کنگر فرنگی
گیاه کنگر فرنگیکبد چرب یک واژه کلی برای اشاره به جمع شدن چربی در کبد است . وجود چربی در کبد طبیعی است اما اگر میزان آن بیشتر از 5 تا 10 درصد وزن کل کبد شود فرد به بیماری کبد چرب دچار شده است . چاقی ، دیابت و ژنتیک از عوامل مستعد کننده فرد برای ابتلا به این بیماری هستند .

چاقی و کبد چرب
چاقی و کبد چرباین بیماری قابل کنترل می باشد اما در صورتیکه جدی گرفته نشود عوارض جبران نا پذیری را در پی خواهد داشت .

معرفی قرص سینارکول ( شرکت صنایع دینه ایران )
شرکت داروسازی دینه ایران با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تولید دارو های گیاهی ، گیاه کنگر فرنگی را در مزارع اختصاصی خود پرورش و از عصاره آن قرص سینارکول را تهیه نموده است .

قرص سینارکول از بهترین داروهای ممانعت کننده از سیر پیشرفت کبد چرب به سمت فیبروز کبدی و در نهایت سیروز کبدی می باشد .
این قرص علاوه بر عصاره آرتیشو حاوی زرد چوبه است که با دارا بودن اثرات بسیار قوی آنتی اکسیدانی ، در رفع اختلالات صفراوی و کبدی نیز کاربرد دارد .

قرص سینارکول را جهت کاهش کلسترول خون ، سوءهاضمه ، نفخ و احساس سنگینی بعد از خوردن غذا نیز می توان تجویز نمود . خاصیت صفرا آور قرص سینارکول باعث رفع احساس سنگینی و سو ء هاضمه بعد از خوردن غذا خواهد شد . همچنین نتایج مطالعات علمی حاکی از آن است که عصاره آرتیشو باعث کنترل علائم در سندرم روده تحریک پذیر ( IBS ) و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا می شود .

قرص سینارکول
قرص سینارکولقرص سینارکول می تواند در بهبود برخی جوش های پوستی ، ریزش مو و حساسیت های با منشا کبدی موثر باشد . با توجه به اینکه در دنیای صنعتی امروز انواع سموم از طریق آب و مواد آلوده و همچنین تغذیه نا مناسب وارد بدن شده منجر به آسیب کبد می شود لذا توصیه ما به شما استفاده از قرص سینارکول جهت حفظ سلامت کبدتان می باشد .

منابع

منابع :
مجتمع صنایع دینه ایران

برچسب ها

برچسب ها :

اشتراک گذاری

به اشتراک بگذارید :