• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

رپورتاژ- تفاوت‌ ها و شباهت‌ های شوره و پسوریازیس

دکتر احسان عمادی دوشنبه 22 آبان 1396
9997

پسوریازیس پوست سر و درماتیت سبوره‌ای (شوره) هر دو اختلالات رایجی هستند که پوست سر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به علاوه، هر دو مورد علامت‌ها و نشانه‌های مشترکی مثل، قرمز و  فلسی شدن پوست دارند.
اغلب، پوست فلسی شکل در پسوریازیس ضخیم‌تر است و ظاهری خشک‌تر از درماتیت سبوره‌ای دارد. پسوریازیس اغلب از خط رویش مو فراتر می‌رود. به علاوه، معمولاً بیش از یک نقطه از بدن را درگیر می‌ کند. اگر شما پسوریازیس پوست سر داشته باشید، احتمالاً روی آرنج‌ها، زانوها، دست‌ها یا پاهای خود نیز پسوریازیس خفیفی خواهید داشت یا متوجه تغییراتی در ناخن‌های خود می‌شوید؛ تغییراتی نظیر ایجاد حفره در ناخن‌ها.

مقایسه علائم و نشانه‌های این دو بیماری
 پسوریازیس پوست سر و درماتیت سبوره‌ای پوست سر درمان‌های مشابهی دارند، شامل شامپوهای درمانی و محلول‌های کورتیکواستروئید یا ضدقارچی موضعی.
پسوریازیس پوست سر اغلب پایدارتر است و درمان آن سخت‌تر است و نیاز به زمان بیشتری دارد. درمان‌های دیگری مثل نوردرمانی نیز ممکن است نیاز باشد تا بتوان پسوریازیس را کنترل کرد.

شامپوی ضد شوره TOPIderm
شامپو ضد شوره تاپیدرم حاوی مواد مؤثره اوکتوپیروکس و ایکتیول است. این ترکیبات با هم‌ افزایی به شکلی بسیار مؤثر شوره سر را چه در موهای خشک و چه در موهای چرب درمان می‌کنند. این شامپو همچنین پسوریازیس در ناحیه سر و صورت را به شکلی مؤثر درمان می‌کند.
 این محصولات بدون بو و رنگ مصنوعی تهیه شده اند و فاقد نرم‌ کننده می‌باشند. به این ترتیب، این شامپو ها برای همه افراد قابل استفاده هستند و موجب واکنش‌های حساسیتی نمی‌شوند. شامپوهای تاپیدرم فاقد ماده صابونی، پارابن و کوکونات دی اتانول آمین هستند و اسیدیته این شامپوها کنترل شده است و حالت قلیایی ندارند، در نتیجه آسیبی به موها وارد نمی‌کنند.

برای خرید شامپو ضد شوره تاپیدرم اینجا کلیک کنید.

کیت تخصصی ضد شوره TOPIderm
شرکت تاپیدرم بلژیک با طراحی این محصول، نه تنها شوره سر را بر طرف می‌کند بلکه از بازگشت آن نیز جلوگیری می‌کند. این کیت ضد شوره دارای دو شامپو است که شامپوی اول حاوی مواد مؤثره اوکتوپیروکس و ایکتیول است. این ترکیبات با اثرات ضد قارچی و ضد التهابی شوره سر را درمان می‌کند. شامپوی دوم حاوی سیتریک اسید است که با پایین آوردن اسیدیته پوست از بازگشت بیماری جلوگیری می‌کند. به علت وجود ترکیبات ضد التهابی و ضد قارچی این کیت همچنین درمان مناسبی برای پسوریازی در ناحیه سر و صورت است.

برای خرید کیت تخصصی ضد شوره تاپیدرم اینجا کلیک کنید.

 

منابع mayoclinic

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...