• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

مقایسه ی مکمل های BCAA موجود

دکتر کوشا شهیدی یکشنبه 29 بهمن 1396
11752

امروزه مکمل های آمینو اسیدی شاخه دار یا همان BCAA ها، در بین ورزشکارانی که به دنبال راه هایی جهت افزایش حجم عضله می باشند، بسیار پر طرفدار می باشند. آمینواسید های شاخه دار (والین، لوسین و ایزولوسین) حدود یک سوم (1/3) پروتئین عضله را تشکیل می دهند. رفع خستگی عضلات، بالا بردن سرعت بازسازی و کاهش میزان آمینواسید های از دست رفته حین تمرین های سنگین از خصوصیات این مکمل ها به حساب می آیند. کمبود هر کدام از این آمینواسید ها می تواند منجر به کاهش حجم عضله شود. BCAA ها برخلاف آمینواسید های دیگر که در کبد متابولیزه می شوند، محل متابولیزه شدن آنها عضله می باشد.

جهت حداکثر جذب این 3 آمینواسید توسط عضله، نیاز هست که هر 3 با هم مصرف شود. از آنجا که سطح آمینواسید های شاخه دار حین تمرین های سنگین به سرعت در عضله کاهش می یابد. استفاده از مکمل BCAA قبل و یا حین تمرین می تواند این کمبود را جبران کرده میزان و کیفیت فعالیت را بالا برده و در عوض میزان خستگی را کاهش دهد. استفاده از BCAA بلافاصله بعد از تمرین می تواند سطح کورتیزول (عامل از بین برنده ی عضله) را کاهش داده و سطوح BCAA را در عضله به سرعت بالا ببرد.
در زیر مکمل های BCAA موجود را از لحاظ میزان 3 آمینو اسید (لوسین ، ایزولوسین و والین)، نسبت این 3 آمینو اسید، میزان مصرف، شکل مکمل، ترکیبات جانبی موجود در هر محصول، کشور سازنده و تعداد سروینگ بررسی می کنیم.

برای مشاهده محصولات بر روی نام آنها کلیک کنید.

Max BCAA
BCAA Drive
ON BCAA
Best-BCAA
BCAA-Capsules
BCAA-10800
Pro-BCAA
BCAA+B6
BCAA-Fuel
BCAA 3:1:2
BCAA-9700
BCAA-Stack
BCAAs
BCAA-Complet
Licure-Drinkabl-BCAA-Agent-Suspension

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...