• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

توت فرنگی

مژده فصیح یکشنبه 09 اسفند 1394
3954

نام من توت فرنگی است. 

من (توت فرنگی) حاوی ویتامین های A ، C ، B ، E هستم. مواد معدنی من شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، فسفر، آهن، سدیم، روی و مس است. طبع من سرد و تر است. 
خاصیت ملینی دارم و درمان یبوست می باشم همچنین خنک کننده بدن می باشم. مصرف من باعث جلوگیری از تصلب شرایین می شود. خوردنم باعث افزایش اشتهای شما می شود، همچنین ادرار را افزایش می دهم. 
کلسیم و فسفر موجود در من باعث رشد و استحکام استخوان ها و ترمیم شکستگی ها می شود. همچنین سبب استحکام دندان ها نیز می شود. من حاوی ویتامین C می باشم و برای درمان بیماری های لثه کاربرد دارم. فسفر من باعث افزایش توان مغزی می شود، پس به دانش آموزان مصرفم توصیه می شود.

من (توت فرنگی) با داشتن ویتامین C و آهن به خونسازی بدن شما کمک می کنم. برای جلوگیری از اضطراب و عصبانیت و هیجان بسیار موثر می باشم چون حاوی ویتامین B هستم. مصرفم به تقویت چشم و رشد ناخن ها کمک می کند زیرا حاوی ویتامین A می باشم. اگر نیم کیلو از من (توت فرنگی) هنگام صبح و ناشتا میل کنید سبب دفع کرم روده می شوم البته نباید تا ظهر چیز دیگری میل کنید. برای جرم گیری و رسوب گیری از دندان هایتان من را به دندان هایتان بمالید. 
من را برای شستن صورت اگر به صورت محلول استفاده کنید بسیار مناسب می باشم و باعث از بین رفتن چین و چروک پوست شما می شوم.

برای مطالعه بیشتر درباره خواص توت هم بخوانید.

مصرفم باعث آرام شدن التهاب صفرا می شود و همچنین صفرا بر هستم. به خاطر داشتن پتاسیم سبب کاهش فشار خون می شوم. مصرف دم کرده برگ من باعث افزایش شیر مادران می شود و همچنین ادرار آور است. اگر برگ من و یا میوه ام را دم کنید و مصرف کنید نقرس و سنگ های مثانه را درمان می کنم. 
نام من توت فرنگی است. من را بیشتر بشناسید.

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...