• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

رپورتاژ- تقویت سیستم ایمنی بدن با زینک پلاس ویتامین دی

دکتر احسان عمادی پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397
7531

تقویت سیستم ایمنی بدن چگونه ممکن است؟ تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک خواب کافی، رژیم غذایی سالم و کنترل و کاهش استرس ممکن است. محققان بر این باورند که کمبود ویتامین D با ابتلا به بیماری های ام اس، آسم، سرطان و افسردگی در ارتباط است. این در حالیست که آمار نشان داده است از هر 10 ایرانی، 7 نفر به کمبود ویتامین D مبتلا هستند. بنابراین مصرف مکمل های حاوی زینک و ویتامین D به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک زینک
زینک در تمام بافت ها، ارگان ها، مایعات و ترشحات بدن وجود دارد. در حقیقت می توان حضور زینک را در تمام
سلول های زنده مشاهده کرد. تقسیم سلولی، سنتز و دو برابر شدن DNA و فعالیت حدود 100 آنزیم مختلف از عملکردهای گوناگونی هستند که زینک در آنها نقش اساسی ایفا می کند. با توجه به اینکه بدن قادر به ذخیره سازی زینک نیست باید آن را به صورت روزانه مصرف کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک ویتامین دی
ویتامین D برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری است. در اثر تابش نور خورشید به پوست، ویتامین D در بدن تولید می شود. ویتامین D در غذاهایی مانند روغن ماهی، تخم مرغ، کره گیاهی غنی شده، غلات صبحانه غنی شده و مکمل های ویتامین D وجود دارد.

بیشتر بخوانید: کمبود ویتامین D و عوارض آن

امروزه نقش ویتامین دی در اثرگذاری بر روی جذب کلسیم و هموستازی استخوان کاملا ثابت شده است. ولی مطالعات اخیر نشان داده اند که ویتامین دی می تواند روی دفاع ذاتی یا غیر اختصاصی و دفاع اکتسابی یا اختصاصی نیز اثر بگذارد. به گونه ای که کمبود ویتامین دی با افزایش واکنش های خود ایمنی و حساسیت نسبت به عفونت ها همراه است.
در بیماری های خود ایمنی، سلول های ایمنی بدن به اثرات مثبت ویتامین دی پاسخ می دهند. بنابراین اثرات مثبت مکمل های ویتامین دی در افرادی که دچار کمبود آن هستند، از تاثیر روی جذب کلسیم و هموستازی استخوان ها فراتر رفته و به کنترل بیماری های خود ایمنی می رسد.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک منیزیم
با توجه به عملکرد منیزیم در ارگان های زنده، در سال های اخیر مطالعات بسیاری فواید آن را بررسی کرده اند. منیزیم یکی از مهم ترین ریز مغذی هاست. به همین دلیل نقش آن در سیستم بیولوژیکی بدن به طور گسترده ای مورد بررسی قرار گرفته است. به خصوص که منیزیم یک ارتباط قوی با سیستم ایمنی بدن و واکنش های ایمنی ذاتی و اکتسابی دارد.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک منگنز
منگنز اغلب با آهن یا سایر مواد معدنی همراه است. این ماده مغذی در فرایندهای شیمیایی شامل سنتز موادی همچون کلسترول، کربوهیدرات و پروتئین نقش ایفا می کند. علاوه بر این در تشکیل چگالی استخوانی و تعادل هورمون هایی که به طور طبیعی همه جنبه های سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند، منگنز به عنوان یک عنصر اساسی شرکت می کند.
منگنز یکی از مهم ترین مواد معدنی کمیاب است. به طوری که در بسیاری از عملکردهای حیاتی بدن شامل جذب مواد مغذی، تولید آنزیم های هضم، رشد استخوان و تقویت سیستم ایمنی بدن، نقش اساسی ایفا می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک مکمل زینک پلاس ویتامین دی
شرکت داروسازی آنتی ای جینگ برای تقویت سیستم ایمنی بدن محصولی با این نام تولید کرده است. زینک پلاس و ویتامینD حاوی نیاز روزانه بدن به زینک، ویتامین دی، منگنز و منیزیم است.

برای خرید مکمل زینک پلاس ویتامین دی 1000 اینجا کلیک کنید.

فواید این محصول عبارتند از:
- تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بروز بیماری های خود ایمنی
- بهبود جوش، جلوگیری از ریزش مو و آلرژی پوستی
- تسریع بهبود زخم های دیابتی و جراحت های ناشی از جراحی ها
- کمک به رشد کودکان و نوجوانان
- افزایش هوش، حافظه و قدرت یادگیری
- افزایش جذب کلسیم و استحکام استخوان 
- جذب حداکثری ویتامین D در بدن با فعالسازی گیرنده های این ویتامین در حضور زینک

References
https://totalhealthmagazine.com/Vitamins-and-Supplements/Give-Your-Immune-System-a-Boost-with-Zinc.html
https://www.nhs.uk/news/lifestyle-and-exercise/vitamin-d-immune-system-boost/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3166406/ https://www.nature.com/articles/1601689
https://draxe.com/manganese/

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...