• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

چرا به مکمل نیاز داریم؟

دکتر کوشا شهیدی دوشنبه 26 مهر 1395
7183

مکمل های طبیعی و گیاهی می توانند سطح پایداری بدن را حفظ کنند. در زیر تعدادی از مواردی که استفاده از مکمل ها را برای ما ضروری می سازد عنوان شده است: 

1- خاک های نا مرغوب:
حتی اگر شما یک رژیم غذایی گیاهی سالم به همراه میوه و سبزیجات داشته باشید باید بدانید که این مواد غذایی از خاک هایی که مواد معدنی نا کافی دارند بدست می آیند. وقتی این مواد غذایی بارها و بارها در همان خاک اولیه کشت داده می شوند مواد معدنی این خاک ها به مرور زمان کاهش می یابد. 

2- پخت بیش از اندازه مواد غذایی: 
پخت و پز مواد غذایی به مدت طولانی سبب از بین رفتن مواد غذایی آنها می گردد. در نتیجه میزان کمتری از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و آنزیم ها در ماده غذایی باقی می مانند. همچنین مصرف این مواد غذایی در طول زمان خود عواقبی از جمله مشکلات گوارشی را برای ما به وجود می آورد. 

3- نخوردن وعده های غذایی اصلی: 
خیلی از افراد وعده های اصلی روزانه را نمی خورند . خوردن یک تکه کیک با یک فنجان قهوه و سر کار رفتن در اول صبح یک وعده غذایی محسوب نمی شود. 

4- پیر شدن طبیعی:
با افزایش سن بدن ما میزان آنزیم های کمتری تولید کرده، بخصوص آنهایی که برای هضم کردن غذایی که می خوریم نیاز است. نتیجه ی آن رفلاکس، شکم درد و یبوست می باشد. 

بیشتر بخوانید: مصرف خودسرانه مکمل ها می تواند خطرناک باشد

5- استرس+استرس+استرس= در معرض خطر قرار دادن سیستم ایمنی: 
بی شک همه ی ما در زندگی روزمره ی خود چه در خانه، محل کار، مدرسه و اجتماع دچار استرس و فشارهای روحی می شویم، که نتیجه آن تضعیف سیستم ایمنی بدن می باشد. استفاده از مکمل ها می تواند این فاصله ی ایجاد شده را پر کرده و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تا حدودی تامین کند. در پایان باید یاد آوری کنیم که هیچ مکملی نمی تواند جایگزین غذای کامل و سالم و طبیعی باشد. 

 

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...